Donanım

ASUS ROG Zenith Extreme x399 Kutu İçeriği Belli Oldu

Asus  AMD Ryzen Threadripper işlemcilere uygun olarak ürettiği x399 platformuna ait ROG ailesi Zenith Extreme anakartının detayları belli oldu. Chiphell sitesinin yaptığı kutu açılımında Rog Zenith kutusu dop dolu geliyor.

 

 

 

X399 platformu AMD tarafında ilk defa cift kanallı bellek teknolojisini sunuyor ve TR4 soket bulunuyor. Yeni Threadripper işlemcileri Tr4 soketiyle birlikte piyasada yerini alacak. Threadripper işlemcileri İntelin bu sene çıkarmış olduğu i9X ailesine karşılık olarak üretildi.

Kutu içerisinden 3-yollu ve 2-yollu SLI köprüsü ,  Bir M-2 SSD Slotu tabi DIMM-2  Kartı üzerinden Ram slotları yanında bulunan DIMM 2 portundan bağlanabilirsiniz. GPU sabitleme aparatı, ve yine ekstra olarak bir Lan kartı geliyor PCE 3.0 destekli.

 

Anakart temel olarak İntelin x299 platformlu ASUS PRIME X299 Deluxe temel alınarak geliştirildi sadece TR4 soketi ve bazı yenilikler eklendi.

En güncel SupremeFX audio Ses kalitesi de X399 Zenith Extreme’de yerini aldı. ASUS AURA SYNC teknolojisi ile birlikte RGB aydınlatma ile donatılan anakartı isterseniz muhteşem bir renk gösterisine dönüşebilir ayrıca diğer RGB aydınlatma kullanan parçalarınız ile birlikte uyumlu olarak çalışır.

Şu an için fiyatı belli değil fakat $499 ile $599 arasında bir fiyat etiketine sahip olacaktır. 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top