Gündem

Bilişim Teknolojileri ve Ücretler Araştırması

Tübider Bilişim Sektörü Derneği yaptığı Bilişim Teknolojileri Meslek Seçimi ve Ücretler Araştırması ile ülkemizdeki bilişim sektörüne ait detaylar ortaya çıktı.

Yapılan araştırmadan bir bölüm;

“Bu araştırma ile gençlere bilişim mesleklerini, mesleki sorumluluklarını, gereken eğitim ve becerilerini irdeliyor ve iş bulma süreçlerinde nelerle karşılaşacaklarını, ne gibi ücret alabileceklerini gösteriyoruz. Tübider Bilişim Sektörü Derneği “Bilişim Teknolojileri Meslek Seçimi ve Ücretler” araştırması ilk olarak 2013 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu bilişim meslekleri standartları ve yeterlilikleri çalışması çerçevesinde yapılmıştır. 2017 yılında tekrarlanan araştırma 2,000’den fazla profesyonel ve 200’den fazla şirket çalışanları üzerinde yapılan anket çalışmasına dayalıdır.”

Biraz uzun olsa da eğer ilerde bilişim sektöründeki mesleklere yönelmek istiyorsanız araştırmanın tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Araştırmaya buradan, facebook sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ubuntu, Windows Store’da

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top