Yaşam

Çamaşır Makinesinin İçinde Su Kalması Sorunu

 

 

Elde yorucu ve zaman alıcı şekilde çamaşır yıkama dönemini bitiren ve çamaşırların daha yüksek ısı seviyelerinde, daha düşük su tüketimi ile çok daha hızlı bir şekilde yıkayabilme imkanı getiren çamaşır makinesi teknolojisi, dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. İleri nesil teknolojik sistem ve fonksiyonlara sahip olan çamaşır makinelerinde her türlü tekstil ürünü ve kıyafeti rahatlıkla yıkayabilme imkanı bulunuyor. Çamaşır makinelerinin yoğun kullanımları başta olmak üzere kullanım hataları ya da çevresel koşullardan kaynaklı olarak meydana gelebilecek arızalanmalar ile ilgili olarak da profesyonel destek sunuluyor. Arçelik Servisi Sancaktepe merkezinde çamaşır makinesi teknolojisine ilişkin olarak en yaygın şekilde görülen sorunların başında çamaşır makinesinin kazan içerisinde su bırakıyor olmasıdır.

 

Çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibi çerçevesinde makineye doldurulan çamaşırların ardından hem program belirlemesi hem de deterjan ilavesi gerçekleştirilir. Bu işlemin ardından çamaşır makinesi su alımı gerçekleştirerek, uygun seviyede çamaşır yıkama işlemini program tercihine göre gerçekleştirir. En son olarak çamaşır makinesinde mevcut sıkma fonksiyonu ile çamaşırlardaki suyun alınması sağlanır ve daha sonrasında çamaşır makinesi içerisinde kalan tüm ‘kirli suyu’ dışarıya atar. Ancak çamaşır makinelerinin kullanımları sırasında görülebilen makinenin içerisinde yıkama sonrası su kalması problemine mutlak suret ile dikkat edilmesi ve profesyonel destek alınması sorunun daha ciddi boyutlara ulaşmasını önlemek ve daha verimli kullanım elde edilebilmesi açısından çok önemlidir. Arçelik Kaynarca Servisi merkezi uzmanları, bölgede her zaman hazır olmalarıyla, kısa sürede müdahalelerde bulunabiliyor.

 

Çamaşır makinesinin yıkama sonrasında içerisinde su bırakmasının 3 olasılığını değerlendiren Sultanbeyli Arçelik Servisi profesyonel ekipleri, çamaşır makinesinde pompa motoru, tahliye hortumu ve program aygıtından pompa motoruna giden enerji kablolarını kontrol eder. Bu ilgili parçalarda tespit edilen bir arızanın söz konusu olması durumunda çamaşır makinesinin ilgili arızalı olduğu belirlenmiş olan parçasının yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Ancak çamaşır makinesinin bu parçalarında söz konusu olan sorun tıkanma gibi durumlardan dolayı meydana gelmiş ise yerinde müdahale ile bu durumlar giderilerek, sorunun çözümü sağlanır. Çamaşır makinelerinde meydana gelen bu sorunlarda parça değişimlerinde sadece orijinal Arçelik yedek parça kullanımının gerçekleştiriliyor olması da çamaşır makinesinin daha uzun süreli dayanıklılığı, her kullanımda yüksek performans gösterecek şekilde ekonomik olarak sağlaması mümkün olmaktadır.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top