Teknoloji

Facebook Messenger’a Video Konferans Özeliiği Geldi

Facebook yeni bir güncelleme ile gün yüzüne çıktı önceden mevcut olan video sohbet olayını biraz daha geliştirdi. Artık Facebook Messenger üzerinden video konferans yapabileceğiz.

Güncelleme ile birlikte 6 kişi ile birlikte görüntülü konuşabileceğiz, fakat kişi sınırlaması var 6 kişi ile sınırlı olan video konuşma özelliği maksimum olarak 50 kişiye kadar destekliyor bu da maksimum konuşmada 50 kişi bulabiliyor bunlarda sadece 6’sı görüntülü görüşmeye katılabiliyor. Gruptaki diğer kullanıcılar ise görüşmeye mesaj ve gifler ile katılabiliyor. Video konferans ile 6 adet konuşmacıya söz verdikten sonra konuşmaları bittikten sonra sağ üsten kamera butonuna basarak kamerasını kapatabilir ve diğer konuşmacılar da kameralarını açarak görüşmeye katılabilir.  6  Kişi ile sınırlandırılmış olması biraz az geldi fakat 50 kişinin de birden konuşması mümkün değil tabi 6 kişilik sınır 10 olsa daha iyi olabilirmiş.

Güncelemeyi bütün platformlarda kullanabilirsiniz. Masaüstü uygulaması da dahil

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top