Listeler

Harry Potter Evreninde Kim Hangi Telefonu Kullanırdı?

Bilinen üzere 1990’lı yıllarda geçen Harry Potter evreni teknolojiye pek bir uzaktı. ( Londra metrosu sahnesi dışında. ) Günümüzde Harry Potter evreninde ki karakterler cep telefonukullansaydı ne marka kullanırlardı, hangi aplikasyonlar yüklü olurdu? bunu düşündük, araştırdık ve sizler için yazalım dedik.


Hermione GRANGER
Telefonu: Apple Iphone 4S
Yüklü Aplikasyonlar: Notepad, Gmail, Ses Kaydedici, Whatsapp ( Yanlış anlaşılma olmasın hocalarıyla mesajlaşma amacıyla. ), Hogwarts Kütüphane Api., Navigasyon, Dropbox.

Harry POTTER
İlk TelefonuSony Ericsson A1018
Biliyorsunuz filmde anasının babasının parasını alınca bir anda kişiliği değişiyor, arap yağı bol bulunca neresine süreceğini karıştırır hesabı, jelibondu, çikletti, sakızdı harcıyor hemen enayi. Bak bana hemen emlağa yatırırdım ben olsam. Neyse…

İkinci Telefonu: Apple Iphone 6 Plus
Yüklü Aplikasyonlar: Facebook, Whatsapp, Twitter, Instagram, ( Malum popüler çocuk, Quidditch falanda oynuyor, seveni çok ) Angry birds, ya dur ben ne yazıyorum ki, görmemiş ayı ne bulduysa yükler bu şimdi. Allah ne verdiyse markette ücretli, ücretsiz ne ararsanız indirir arkadaşlar kasmayalım. Hah ama en önemlisi arkadaşlar; Kim Arıyor eklentisi. Malum g*t korkusu Voldemort falan arar haberi olması lazım.

Ron WEASLEY
İlk Telefonu: 5.El Nokia 3310
İkinci Telefonu: Harry’nin doğum gününde hediye ettiği Samsung S3 ( eee Harry zeki çocuk fakirin eline Android vereceksin ki asılsın ne kadar uygulama varsa indirsin beleşe, adamda haklı.)

Yüklü Aplikasyonlar: Bilimum bütün sosyal medya hesaplarının apilerini düşünebilirsiniz arkadaşlar, zira görmemişlik fenadır, aldığı gibi telefonu Facebook’du bilmem neydi, Retricaydı fotoğraf yüklemesi lazım, eh Hermione’a da asılacak ya Whatsapp açıp türlü türlü boş muhabbet açacak.
Özel olarak bunların dışında olabilecekler; Karı Kız Nasıl Tavlanır, Kafa Topu, Hay Day falan. Envai çeşit oyun.

Neville LONGBOTTOM
Telefonu: Note 4 ( Kimsesiz gariban bir çocuk kendi halinde. Ninesi de üzülüp ne yeni çıkıyorsa almaya çalışıyor tabi )
Yüklü Aplikasyonlar: Telefondu falan teknolojik cihazlardan pek anlamadığı için birde çok unutkan ya, Navigasyon ve Candy Crush yüklü telefonunda. Zaten Facebook’ta da üç beş tane arkadaşı var, Harry ve çetesi, Ninesi, Luna ve bitki bilim hocası. Dördüncü sınıftan sonra kendini Selfie akımına bıraktı, popüler olabilmek için Harry ile fotoğraf çektirip kendini etiketleyip durdu. Şimdilerde kendinden haber alınamıyor.

Draco MALFOY
Telefonu: Hiç yazmıyorum bile, babasına Harry ne aldıysa en az iki model üstünü aldırtır yoksa eğer fabrikayı basarlar yaptırtırlar.
Yüklü Aplikasyonlar: G*tlük nasıl yapılır, kolay kopya çekme yolları, Hop hop Potter Top Potter ( Bunu kendisi yapmış olma ihtimali çok yüksek.), Kara büyünün 500 farklı çeşiti, bunun üzerine envai çeşit sosyal medya eklentisini ekleyip üzerine Facebook Sayfa yöneticisini ekleyebilirsiniz zira Facebook’ta;

Voldemort’u Seven 1.000.000 Kişi bulabilirim
Harry Potter ve Zihniyetini istemiyoruz
Karanlık Sanatlarda Ölüm Yoksa Nerede var Gülüm
Geri Dönüşünü Bekliyoruz Ay Yüzlü Lord’um
Slytherin’in Öz Gerçek Varisi

Gibi sayfalar kendisine ait olduğu rivayetleri dolaşmaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top