Teknoloji

Hindistan’da İnternet Üzerinden Nakit Para Satışı Başladı

Hindistan hükümetinin piyasada bulunan paraların %86’ını tedavülden kaldırma kararı alması nakit para sıkıntısını tetikledi.

Hindistan hükümeti kara para ve sahte para kullanımını ortadan kaldırma amacıyla başlattığı çalışma sonucu piyasada bulunan paraların %86’sını tedavülden kaldırdı. 1,252 milyar insanın yaşadığı Hindistan’da durum çok büyük bir sıkıntı yaşatıyor. Halkta tedavülden kalkan paralardan dolayı ellerinde hiç nakit kalmamış durumda. İnsanlar bankalara hücum etmiş ve büyük kuyrukların oluşmasına sebebiyet vermiş. Snapdeal isimli bir oluşum Cash@Home ismiyle krizi fırsata çevirmeye karar vermiş.

Cash@Home sistemiyle internet üzerinden kredi kartı yada banka kartıyla nakit para satın alıyorsunuz ve Cash@Home kuryesi size bu parayı teslim ediyor. Özel kuryelerin özel araçlarla gerçekleştirdiği işlemler sayesinde birçok kişi banka kuyruklarına girmeden nakit paralarına kavuşabiliyorlar. Ancak şirket şu anlık kişi başı sadece 2 bin Hindistan rupisi (100tl) ye kadar para satıyor. Para bozdurma bedeli olarak 1 rupi alan şirket (5 kuruş), sürümden oldukça ciddi para kazanıyor.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top