Teknoloji

Huawei Honor 9 Özellikleri

 

Orta segmente ve Yüksek segmente güzel bir giriş yapan Huawei, Yeni telefonu olan orta – yüksek segmente hitap edecek Honor 9’un fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Berlin’de duyurulan Honor 9 fiyatına oranla güçlü özellikler taşıyor. Huawei firması son dönemde fiyat-performans ürünleri ile popülerliği yakalamış ardından P10 modeli amiral gemisi telefonu ile birlikte bütün ilgiyi üzerine çekmişti.


Yeni telefonu Honor 9’da orta segmentteki bütün ilgiyi üzerine çekecektir. Honor 9’un özellikeri kısaca bakacak olursak;
5.1″ Full HD (1920x1080p) IPS LCD ekran kullanıyor. Ekran son derece orta segment için yeterli bir seviyede.

8 çekirdekli Kirin 960 işlemci. Huawei kendi işlemcilerini kendisi üretiyor bu modeldeki işlemcisi ise p10 modeli amiral gemisi işlemciai olan 960 işlemcisini kullanıyor.

4 GB ve 6 GB ram modelleri bulanacak olan Honor 9 tabi ki aralarında fiyat farkı da olacak.

64 GB depolama desteği bulunan cihazda ayrıca Micro SD kart desteği ile beraber daha da arttırılabilir.

3200mAh  gibi büyük bir batarya alanına sahip olan Honor 9 kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak şekilde tasarlandı.

 

20 – 12 MP çift arka kamera sahip olacak olan Honor 9 çift kamera trendinden uzaklaşamadı. ön kamerası 8 MP olarak ayarlanan cihazda bol bol kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Android’in en son sürümü olan 7.0 ile birlikte gelecek olan Honor 9’un fiyatı 400 dolar ile 450 dolar arası olacağı düşünülüyor. Türkiye fiyatının daha belirlemediği telefonun çıkış tarihi ise 9 Temmuz olarak belirlendi.

Yeni telefon alacak olanlar biraz daha bekler ise Honor 9 çıktıktan sonra yapılan incelemeler sonrası almayı bir düşünebilirler.

Fiyatı 1500 1600 civarı olursa bu özellikler veren bir telefonun kaçırılmaması taraftarıyım

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top