Teknoloji

İntel Geliştirici Forumunu Kapatıyor

İntel Skylake,Kaby Lake ve son olarak Optane Teknolojisini tanıttığı IDF’yi yani intel Geliştirici Formunu kapatma kararı aldı. Daha önce Çin’de IDF’yi düzenlemeyeceklerini açıklamışlardı.  Intel sitesinde IDF17 San Francisco adı altında forumun kapandığını açıkladı.

Yeni gelen bilgilerde ise tamamen ortadan kaldırdıklarını açıkladılar. Intel bundan sonra daha küçük etkinlikler düzenleyecekler. IDF kaldırılmasında Intel’in İşlemci dışında başka sektörlere girmesi etkili olmuş gibi gözüküyor bildiğiniz üzere sürücüsüz araç teknolojisinde adını geçtiğini biliyoruz. Başka pazarlara girmek adına IDF’nin kapatılması muhtemel olarak gözüküyor.

Yeni bilgisayar bileşenlerini ise daha küçük bir etkinlikte duyurmasını tahmin ediyoruz. İntel IDF’yi kapattı fakat geliştiricilere olan desteğini kesmedi geliştiriciler Intel’in sitesinden her türlü kaynağa ulaşabilirler.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top