Teknoloji

iPhone 7 Plus Isınma Problemi Kameraya Vurdu

iPhone 7 Plus sahiplerinin son dönemde en çok şikayetçi oldukları konu, telefonun ısınma probleminin kamera renk dengesini alt üst etmesi.

Apple’ın büyük umutlarla çıkarttığı ancak bir türlü başı beladan kurtulmayan modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus yeni bir problemle karşı karşıya. Apple’ın ısınmaya karşı önlem olarak aldığı, iPhone’un ısınınca kendini kapatması durumu kurtarmıyor. iPhone 7 Plus modellerinde aşırı ısınan telefonlar, bir süre sonra kameranın renk dengesini bozmaya başlıyor. Bilinen üzere Apple iPhone’da düşük kamera – güçlü lens mantığı çalışırken, iPhone 7 Plus’larda yaşanan kamera problemine Apple ne tepki verecek bilinmiyor.

Birçok kullanıcının Mavi-Yeşil renk bozuklukları konusunda bildirim yaptığı ancak Apple’ın bu konuda resmi bir açıklama yapmadığı bilinenler arasında. Problemin elbette yazılımsal yada kamera lensinden olma ihtimalinide göz önünde bulunduranlar mevcut. Ancak ısınma probleminin kamera yada lensi etkiliyor olmasıda mümkün.

Apple’ın en azından yakında konuyu derinlemesine araştıracağı düşünülüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top