Güvenlik

Kaspersky Free Geliyor!

Dünyanın en ünlü siber güvenlik firmalarından Kaspersky, Kaspersky Free adı altında ücretsiz bir anti-virüs yazılımı çıkaracağını duyurdu.

Kaspersky Free Arayüzü

Bu sürüm için bir buçuk yıldan daha uzun zamandır uğraştığını söyleyen Kaspersky, Rusya, Ukrayna, Belarus, Çin, Danimarka, Norveç, İsviçre ve Finlandiya’da denemeler yaptığını söylüyor. Bu denemelerde hiç reklam yapmadan bir kaç milyon indirme sayısına ulaşmışlar.

Kaspersky Free Yayın Tarihleri

Kaspersky Free Yayın Tarihleri

Ve 20.Yılını olan 25 Temmuz’da Kaspersky, bu ücretsiz ürünü resmen yayınladı. Ama ülkemizde henüz yayınlanmadı. İlk olarak Amerika, Kanada ve bir çok Pasifik Asya ülkesinde yayınlanan versiyon ülkemizde 5-7 Temmuz arasında çıkacak. Çıktığı zaman Kaspersky bunu sosyal medya hesabından duyuracağını açıkladı. Kaskersky Lab Türkiye Facebook Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaspersky Free Özellikleri

  • Dosya Koruması
  • E-Mail Koruması (Pek çok Free sürümde bulunmaya bir özellik)
  • Web Anti-Virüsü
  • Otomatik Güncelleme
  • Kendi Kendini Koruma
  • Karantina (Bir zahmet olsun 🙂 )
  • Aile Kontrolü, Çevrimiçi Ödeme Koruması ve Secure Conncetion (VPN) gibi özellikler tabi ki bulunmuyor 🙂

Ayrıca Kaspersky, alışkanlıklarımızı takip ederek reklam göstermeyeceğini söylüyor. Hem bu ücretsiz versiyonun kullandığı sistem kaynakları Kaspersky İnternet Security ve Kaspersky Total Security’e göre bayağı düşük. Tabi İnternet ve Total Security’nin testlerde başı çektiğini de unutmamak lazım.

Kaspersky’ın Free sürümle ilgili açıklamasına buradan, facebook sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kaspersky’dan Root Uyarısı

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top