Mobil

MacOS High Sierra İşletim Sisteminin Betası Başladı

Apple WWDC 2017 etkinliğinde duyurduğu yeni Mac platformları için kullanacağı işletim sistemini duyurmuştu. Şimdi ise yeni MacOS High Sierra işletim sisteminin betasını bütün kullanıcılara açtı.

Bir Mac Sahibi iseniz hemen betaya katılabilir ve yeni Mac sürümünü deneyebilirsiniz. Unutmayalım ki beta sürümleri bitmemiş bir şekilde kullanıcıların kullanıma sunulan deneme sürümleridir. Sizlerde kullanırken karşılaştığınız hataları Apple Destek yetkililerine bildirerek yeni sürümün gelişmesinde katkıda bulabilirsiniz.

High Sierra yeni bir dosyalama sistemi ile birlikte karşımıza çıkıyor APFS olarak adlandırılan yeni dosya sistemi bir önceki dosya sistemi olan HFS+ dosyalarını High Sierra Betasından yeni sistemi yükleme yaparken APFS olarak değiştirecektir. Bu yüzden ya boş bir Mac bilgisayara ya da yükleme yaparken başka bir alana bölümlendirme yaparak yükleme yapınız.

Yeni işletim sisteminin en önemli iki yeniliği VR ve Harici GPU destekleme özelliği. Bildiğiniz gibi geçen günlerde sizlere Apple firmasının Sensomotoric firmasını satın aldığının haberini yapmıştık. Sensomotoric Sanal gerçeklik üzerine çalışan bir firma.

Yeni işletim sisteminde ileride VR ile ilgi güzel şeyler görebiliriz. Ayrıca bir kaç iyileştirilmeler yapılmış. Safari, Siri ve Fotoğraflar da iyileştirilmeler yapılmış.  Eğer bitmemiş halini denemek istemiyorsanız Final sürümü beklemeniz gerekiyor.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top