Teknoloji

Marissa Mayer Yahoo’nun Satışından 23 Milyon Dolar Alacak

Bildiğiniz üzere Yahoo’nun satışı şuanda gündemde. Alibaba.com’a ortak olan Verizon’un Yahoo’yu satınalacak olması teknoloji dünyasını ciddi şekilde düşündürmüştü. Firmanın satışının yaşanmasıyla beraber kullanıcı verileri vs. gibi durumların ne olacağı ve gizli servislere sağlanacak veri transferinin durumu tekrar gündeme çıkıyor. Ancak anlaşmadan en karlı çıkan kişi aslında şu anda Yahoo’nun CEO’luğunu yapan Marissa Mayer olduğu ortaya çıktı.

Verizon’un Yahoo’yu satın almasının ardından bu anlaşmadan dolayı Marissa Mayer’in 23 milyon dolarlık bir servetin sahibi olacağı belirtiliyor. Altın Paraşüt anlaşması olarak belirtilen durumda Mayer aslında sahip olamayacağı kadar çok paraya sahip olacak. Mayer’e kıdem tazminatı olarak 3 milyon dolar nakit ve 20 milyon dolarlık hisse senedi verilecek. Altaba şirketinde CEO olarak kariyerine devam edecek olan Marissa Mayer durumdan oldukça memnun gözüküyor.

Bununla beraber Yahoo’nun yeni CEO’su şirketin yönetim kurulu başkanlığı yapan Thomas MCInerney olacak. Marissa Mayer’in 2012 yılında Yahoo’ya CEO olmasından beri pekte parlak bir kariyer çizmediği söylenebilir. Bu arada belirtmeliyiz Yahoo 4,83 milyar dolara satılan Yahoo’dan Mayer’in aldığı para aslında oldukça az.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top