Mobil

Motorola’dan Akıllı Cam Teknolojisi

Dünya’nın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Motorola yeni bir teknolojinin patentini aldı. Telefonlarımızı korumak için ne kadar çaba harcarsak harcayalım eninde sonunda bir talihsizlik ile telefonlarımız zarar görüyor. Bunlardan en çok zarar görün parçası ise ekranları. Bazı modellerde telefonun ekran değişim ücreti telefon fiyatının yarısına denk gelebiliyor.

Motorola bu tür kazalar yüzünden zarar gören ekranı tamir eden bir teknoloji geliştirdi. Çalışma prensibi ise ekran oluşan çatlağın önce tespit edilmesi daha sonrasında ise ekran üzerindeki iletken panel sayesinde ısı ile birlikte hasarlı bölgenin onarımı yapılıyor.

Akıllı cam teknolojisi sadece belirli büyüklükteki hasarlarda işe yarıyor yani. ufak çatlama ve temassızlık olaylarını giderebilmek için ufak çatlak için onca para vermeyi önlemek için güzel bir teknoloji. Telefonun ekranında büyük bir hasar var tek çözüm yeni ekran ile değiştirmek olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top