Teknoloji

Play Filmler’e 4K HDR Desteği

Google Play Filmler, 4K HDR akışa destek ekledi. Destek şu anda Chromecast Ultra akışlı dongle kullanıcıları tarafından kullanılabilir. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) video, esas olarak videolarda renk çoğaltma ve kontrastı geliştirir.

4K UHD Kalitesi

4K UHD (veya Ultra Yüksek Çözünürlük) HD’den daha yüksek, keskin görüntüler içeren bir video kalitesidir. HD kalitesi (1920 x 1080 piksel) ile karşılaştırıldığında 4K UHD, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu, görüntünün HD’den daha keskin olacağı anlamına gelir.

Sizce Arada Çok Fark Var Mı ?

Farklılık Açıkça Görülüyor

4K UHD İzlemek

Şu anda 4K UHD kalitesinde videoları Chromecast Ultra, 4K ekranlarda izleyebilirsiniz. Bazı Android TV modellerini kullanarak da izleyebilirsiniz. HDR oynatma şu anda Android TV’de mevcut değildir, ancak Chromecast Ultra’da mevcuttur.

TV’nizde HDR Oynatmayı Etkinleştirin

HDR’nin TV’nizin HDMI girişlerinde etkinleştirildiğinden emin olmak için, muhtemelen TV’nizin görüntü ayarları veya Giriş ayarları menüsünü ziyaret etmeniz gerekecektir. TV’niz için HDR’yi etkinleştirmek için özel talimatlar için üreticinin destek sitesini ziyaret edin.

HDR ve HDR Olmadan Karşılaştırma

HDR Kalitesi

4K UHD başlıklarını yayınlamak için saniyede en az 15 megabitlik tutarlı bir indirme hızına sahip olmanız gerekir.

Gelişmeler için takipte kalın

İlginizi Çekebilir: Youtube’a 4K Canlı Yayın Özelliği Geldi

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top