Mobil

Samsung ISOCELL Teknolojisini Tanıttı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen MWC’de Samsung kameralarında kullanacağı ISOCELL teknoloji hakkında bazı bilgiler verdi.

Yeni tanıtmış olduğu ISOCELL teknolojisi Samsung firmasının yeni çıkaracağı üst segment telefonlarından kullanılacak. ISOCELL teknolojisi yeni sensörler ile üst düzey bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor.

ISOCELL sensörleri kısaca anlatmak gerekirse ışıkları daha iyi yakalamak için iyileştirilmiş derinlik izolasyonu ve arka plan aydınlatması ile açıklanabilir. Yani fotoğraf çekerken daha net ve daha canlı fotoğraflar çekebileceksiniz.

Samsung firmasının amacı kullanıcıları üst düzey bir deneyim sunmak. Sizlerin ışık yakalamak ile uğraşmayıp direk olarak anı fotoğraflamanızı sağlamak.

ISOCELL 4 çeşit sensörden oluşuyor bunlar ;

Dual: iyileştirilmiş odaklanma

Bright: Düşük ışıklı ortamlardan canlı renkler elde.

Fast: Uzaklığını belirlemek için farklı noktalarda vuran ışık değerlerini kullanıyor.

Slim:Tasarım için kamera çıkıntısının olmadığı sensörlerdir. Bazı kullanıcılar kamera çıkıntılarının telefonun tasarımını bozduğu düşünür işte yeni ISOCELL ile birlikte daha kaliteli fotoğraflar çekebileceksiniz.

Son olarak bu teknolojinin yeni çıkacak olan Note 8 modelinde kullanılacağı düşünülüyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top