Teknoloji

Samsung Online Mağazadan Sipariş Vermek Bilgi İhlaline Sebebiyet Verebilir

Wikileaks’in açıkladığı raporlarda CIA’ın Samsung marka televizyonları mikrofon gibi kullanabilmesinin ardından bir garip durumda Samsung Online mağazada yaşanıyor.

ABD’li Matt Metzger isimli vatandaş Samsung’un ciddi bir açığını yakalamış durumda. Metzger Samsung Online mağazadan verdiği siparişin ardından, kendisine gönderilen sipariş kodunu incelemeye alıyor. Matt Metzger uygulama ve güvenlik mühendisi olduğunu da ekleyelim. Kodu birkaç farklı kombinasyonla Samsung Online’a girdiğinde  başka insanların siparişlerini, eposta hesaplarını, ev adresleri ve telefon numaraları gibi bilgilere erişebildiğini fark ediyor. Sipariş tesliminin ardından bir site içerisinde teslimatı aldığına dair bir tiff dosyasının yüklendiğini ve yine bu tiff dosyasının devam serisinden başka müşterilerin “imza“larına ve “kimlik bilgilerine” kadar erişebildiğini görüyor.

URL’nin devam numaralarında ise çok fazla veriye eriştiğini fark eden Metzger durumu Samsung’a bildirmiş, Samsung temsilcileriyse bu durumun farkında olduklarını ve düzenlemeye çalıştıklarını bildirmişler.

Bununla beraber Metzger kötü niyetli kişilerin bu bilgilerle yapacaklarının herhangi bir sınırı olmadığını özellikle imza olayının birçok kişinin başını belaya sokacağını belirtiyor.

Bakalım Samsung durumu ne zaman düzeltecek merakla bekliyoruz. O zamana kadar Samsung Online’ı kullanmak mantıklı bir fikir olmayabilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top