Konsol

Sony, Xbox ve Switch Arkadaşlarınız ile Oynamanızı İstemiyor

Uzun bir süredir Cross play bekleyen kullanıcılar için Sony kırmızı ışık yaktı.  Popüler oyunların 3 konsolda’da yaygınlaşması oyunların bölünmesine sebeb oldu bu yüzden oyuncular cross play istediklerini belirtiler Xbox tarafından yanıt olumlu geldi Xbox ve Switch kullanıcıları aynı oyunlarda buluşabilecekler. Sony ise Cross play istemediklerini başka bir fikir üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Ayrıca bu sene birden fazla oyun hem konsollara hemde PC’ye çıktı cross play olması durumunda oyunlara daha hızlı katılabileceksiniz. Geçen sene Rocket league konsollara çıkışını gerçekleştireceği zaman Konsollarda cross play özelliğinin olacağı kararlaştırılmıştı fakat daha Sony Cross play olayını iptal ederek Rocket League tek başına çıkartmıştı.

Bungie ise yeni oyununu bu sene PC üzerine çıkaracak. Konsol sahibi olmayan Destiny meraklıları oyunu PC üzerinden deneyebilirler. Bungie Şu sözleri ile birlikte Cross play istediklerini belirtti : Destiny 2 gibi büyük multiplayer oyunlar tek bir oyun konsoluna özgü değildir – yine de aralarında bir duvar vardır.

E3 Konferansında yapılan açıklama ile PC,Xbox One ve Switch modelindeki Rocket League oyuncuları birlikte oynayabilecekler.  Psyonix’ bütün platformlardan oyuncuları birbirlerine bağlamak istiyoruz her şey hazır sadece Sony’den yanıt bekliyoruz diye belirtti.

Sony ise Oyuncuların güvenliği düşündüğünü dile getirerek bu olaya sıcak bakmadığını belirtti. E3’de çıkan bir dedikoduya göre PS4 kullanıcılarına da EA access geleceğini yönündendi hatta ps4 store 4 oyun ücretsiz deneme olarak listelendi umarım yakında zaman EA access gelir.

Şuan için Sony’nin kararı cross play istemediği yönünde ama bu değişir mi bilemeyiz ilerleyen zamanlarda oyuncu kaybederse cross play olayına girebilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top