Oyun

Steam Kış İndirimlerine DDOS Darbesi

Dünyanın en popüler oyun ve oyuncu ağı olan Steam dün geceden beri düzenli DDOS saldırılarına maruz kalıyor.

Her yıl indirimlerin belirli dönemlerinde yaşanan ancak ilk defa bu kadar büyük çaplı gerçekleştirilen DDOS saldırılarında Steam’e maddi yönden büyük kayıp yaşatıldı. Steam’in “Kış İndirimleri” zamanı yapılan Steam’i ve oyuncuları mağdur eden durumu yaratan Lizard Squad isimli, herkesin Sony ve Microsoft oyun sunucularına saldırmasıyla tanıdığı hacker grubu tarafından yapıldığı belirtiliyor.

Ancak durumda şöyle bir gelişme yaşanıyor, bu saldırıyı sadece Lizard Squad gerçekleştirmemiş olabilir. Saldırının dünya çapında tüm Steam sunucularını kapatmasını sağlayacak kadar büyük olmasından dolayı, Lizard Squad’ın saldırısı sırasında başkalarınında saldıraya karışmış olabileceği (kaynamış olabileceği) ve bu durumda sessiz kaldıkları belirtiliyor.

Elbette Steam için ciddi şekilde bir ders olduğunu belirtmeliyiz diyeceğiz ancak bunca yıldan sonra hala DDOS saldırılarının ardından kapanıyorsa yapacak çok bir şey yok sanıyoruz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top