Teknoloji

WannaCry Honda’yı Vurdu.

Bütün dünyayı etkisi altına alan WannaCry virüsü bu sefer japon otomotiv devi Honda’yı hedef aldı. Honda’nın alt yapısına sızarak sistemlerini kapatan WannaCry Honda’nın Fabrikasının kapanmasına neden oldu.

Fabrika bir günlüğüne kapatılarak WannCry virüsü bütün sistemden silindi. Japonya’daki Sayama fabrikasının üretimi bütün sistem temizlendikten sonra tekrar açıldı. Şuana kadar en etkili fidye yazılımı olan WannaCry daha önce de diğer otomotiv firmalarının başını ağrıtmıştı. Renault ve Nissan firmalarının fabrikaları da geçici olarak servis dışı kalmışlardı.

Her gün yaklaşık 1000’e yakın otomobil ür

eten Sayama fabrikası tek bir saldırı ile sistem dışı kaldı. Yetkililerden gelen açıklamaya göre şuan için fabrika tekrar faaliyete geçmiş durumda .

Virüs Kuzey Amerika , Avrupa ve Doğu Asya’da etki alanını genişletmiş durumda. En sık görülen yerler ise Doğu Asya olarak belirlenmiş. Bu tehdit geçene kadar indirme yaparken veya sitelere girerken dikkat davranınız. güvenmediğiniz sitelere girmeyiniz. Torrent indirmeyin virüs birden fazla torrent sitesinde görülmüş durumda indirme yapacaksanız güvenli sitelerden indirme yapın torrent kesinlikle kullanmayın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top