Mobil

Windows Phone 8.1 Desteği Kesildi

Microsoft, eski mobil işletim sistemi olan Windows Phone 8.1 desteğini resmi olarak kestiğini açıkladı. Bu, Windows Phone 8.1 kullanıcılarının artık güncelleştirme alamayacağı anlamına geliyor.

Neden Destek Kesildi ?

Uygulama desteğinin yavaş yavaş azalmasından sonra bu zaten beklenen bir hamleydi. Microsoft, anlaşılan artık Windows Phone 10’a önem verecek gibi ama Nokia ‘da artık Android üretmeye başladığına göre Microsoft ‘ın ne yapacağını merak ediyoruz. İlerde Windows Phone kullanan cihazlar çıkarsa 8.1 sürümü ile çıkmaz.

Windows Phone 8.1 Kullanıyorum

Desteği kesilen bir cihaz zaman geçtikçe tehlikelere açık olur. Windows Phone 10’a geçmenizi tavsiye ederiz. Eğer cihazınız uygunsa Windows Phone 10’a geçebilirsiniz. Buradan desteklenen cihazlar ve yükseltme ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yeni bir gelişme olursa haberdar olmanız için sayfamızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Kesilecek

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top