Teknoloji

Xiaomi’den Akıllı Ayakkabı

Çinli akıllı telefon üretici Xiaomi şimdide giyim sektörüne adım attı. Runmi Technology Co. Ltd. firmasıyla birlikte geliştirdiği yeni ayakkabısında Intel’in Curie yongasını kullanıyor.

Bu yeni akıllı ayakkabının sağladığı yenilikler ise: yürüme mesafesini ölçüyor, kalori bilgileri hakkında bizi bilgilendiriyor . genelde Sporcular ve Profesyonel Koşucular için Hedefleniyor.

Intel’in Quark Se 32 bit işlemcisini kullanıyor. Curie yongası ile birlikte kullanılan işlemci bluetooth ile Akıllı telefonlara bağlanarak bilgileri akıllı telefon üzerinden alıyoruz.

Ayakkabılar hareketi algılayarak kullanım şekline göre raporları toplayarak daha sonra bize bildiriyor. Ayrıca karanlıkta parlama özelliğine sahip. Ayakkabının daha çıkış tarihi kesin değil çıkışı gerçekleşirse bile Türkiye’ye biraz daha geç gelecektir.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top