Teknoloji

Zen geliyor zen!

AMD yeni nesil işlemcileri ZEN yakında çıkışını gerçekleştiriyor. AMD Ceo’su Lisa Su 2017’nin ilk çeyreğinde çıkacağını şöyledi.

Yeni gelecek olan Zen kod adlı işlemciler intel işlemcilere oranla daha az enerji tüketecek ve ayrıca AMD’nin dediğine göre intel i5 ve i7’ler ile kıyasıya bir rekabete girecekler.

ZEN işlemciler ile AMD tarafına DDR4 Desteği gelecek. Bu Destek biraz geç geldi, sebebi de Zen’nin gelecek olmasıydı.

Benim fikrimi soracak olursanız eğer amd söylediklerini başarabilirse yeni pc toplayacaklar için AMD zen tabanlı bir sistem güzel olabilir tabi RX 480 ile .

ZEN’ler çıktıktan sonra genel duruma bakarak kendi bilgisayarımı ZEN’ler ile güncelleyeceğim zaten hali hazırda AMD phenom X4 kullanıyorum. Yeni Bilgisayarımı intel yapmak istiyorum fakat intelin en düşük performanslı işlemcisi bile 1000+ tl üstünde bu yüzden biraz ikilemdeyim AMD mi , intel mi diye, eğer AMD Zen’ler ile sorunların üstesinden gelirse yine tercihimi AMD olarak kullanırım .

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno Dayı güncel oyun, teknoloji ve bilim haberlerini kendi üsluplarında anlatan, aynı zamanda Türk halkını en doğru, bağımsız ve dürüst haber yapma ilkesini benimsemiş bir ekipten oluşmaktadır. 01.06.2015 tarihinde yayınlarına başlayan ekip kısa zamanda sosyal medyada da aktif şekilde çalışmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana en iyi ve yeni haberleri okuyucularına sunmaktadır. Klasikleşen oyun ve teknoloji medyası yapınsından çıkarak okuyucuları için en doğru yolları gösterme ve bilgilendirme yönelimindedir..

Copyright © 2015 Teknodayi.com Tüm Hakları Saklıdır. Teknoloji Haberleri

To Top